ponad 20 lat doświadczeń w branży
materiałów i usług dla meblarstwa,
wyposażenia wnętrz i budownictwa

Unia Europejska

KOSMAZ - Akcesoria i płyty meblowe, OSB i panele podłogowe

Home USŁUGI › Ostrzenie pił tarczowych widiowych i zwykłych do drewna i metali

Ostrzenie pił tarczowych widiowych i zwykłych do drewna i metali

OSTRZENIE pił tarczowych widiowych i zwykłych do drewna i metali.

KOSMAZ to również profesjonalna ostrzalnia pił w systemie automatycznym na nowoczesnych 4 osiowych maszynach CNC z pełnym chłodzeniem szlifowanego ostrza. W zakres oferowanych przez nas usług wchodzi ostrzenie kąta natarcia i przyłożenia oraz mycie pił środkiem czyszcząco-konserwującym. Eksploatowane przez nas maszyny w połączeniu z wysokiej klasy ściernicami i fachową wiedzą techniczną operatorów pozwalają na osiągniecie bardzo dobrej jakości usługi w konkurencyjnej cenie.

Jak właściwie ostrzyć piły tarczowe i jak zmniejszyć koszt narzędzi?

W obrabiarkach do drewna i metali stosowane są precyzyjne narzędzia wymagające profesjonalnej obsługi serwisowej w zakresie ostrzenia. W wielu przypadkach w narzędziach tych występują skomplikowane kształty zębów w różnej kombinacji, wymagające ostrzenia w kilku płaszczyznach, co prawidłowo wykonać można tylko na maszynach numerycznych. Profesjonalne traktowanie i pielęgnacja narzędzi jest kluczem do efektywnego i produktywnego wykorzystania pił tarczowych z węglika spiekanego lub ze stali szybkotnącej.

Przykładowo przedstawiony obok rysunek ilustruje poprawne wartości przybrania zęba piły tarczowej do cięcia płyt meblowych. Ostrzenie jedynie w płaszczyźnie natarcia („pod zębem”) nie jest prawidłowym sposobem eksploatacji pił, ponieważ ząb ulega deformacji geometrycznej, narzędzie traci swoją żywotność, a sama strefa ostrzenia jest nawet 4-krotnie mniejsza niż przy ostrzeniu w dwóch kierunkach (natarcia i przyłożenia). Piły tarczowe powinny być poza tym ostrzone z chłodzeniem oraz z zastosowaniem ściernic najnowszej generacji 2-nasypowych (z dodatkową frakcją polerującą) zapewniając w ten sposób zębom większą odporność na ścieranie.

Posiadane  przez KOSMAZ automatyczne szlifierki CNC do ostrzenia pił tarczowych węglikowych od strony natarcia i przyłożenia z układem chłodzenia w kompletnej zabudowie pozwalają prawidłowo ostrzyć wszystkie popularne kształty zęba w jednym ustawieniu.

Podstawowe dane techniczne pił ostrzonych przez naszą firmę:

-ostrzenie pił z zakresu średnic od 80 mm do 650 mm

-średnica otworu pił od 10 mm

-maksymalna grubość pił 5 mm

-podziałka zęba od 6 mm do 100 mm

-kąt natarcia od -10° do +30°

-kąt przyłożenia od 5° to 25°

-fazowanie (przyłożenie) do 45°

-fazowanie (natarcie) do 15°

-maksymalny dyferencjał zębów - bez ograniczenia,

-prędkość ostrzenia do 20 zębów / min,

Wysoka jakość oferowanego przez KOSMAZ ostrzenia możliwa jest dzięki m.in. elektromechanicznym nastawom kąta natarcia i przyłożenia, przyrządowi do pomiaru ściernicy, preselekcji kierunku rotacji ściernicy z automatyczną zmianą kierunku, automatycznemu wycofaniu ściernicy z zęba po ostrzeniu i podniesieniu głowicy, automatycznej kompensacji zużycia ściernicy, możliwości programowania nowego ostrzenia w trakcie trwania bieżącego procesu, czy instalacji chłodzenia przystosowanej do wodnej emulsji.

Dzięki sterowaniu i oprogramowaniu bazującym na systemie Windows poprzez panel kontrolny LCD możliwe jest wykorzystanie ponad 4 000 programów dla różnych kształtów zęba dzięki czemu wykonujemy dodatkowo ostrzenia uzębień grupowych z nierówną podziałką (w tym dla nowo wlutowanych zębów oraz pił z wyłamanymi zębami) oraz ostrzenia oscylacyjne.

Graficzna prezentacja oprogramowania na monitorze wraz z oprogramowaniem diagnostycznym daje nam pełną kontrolę nad procesem ostrzenia i eksploatacji szlifierki.

 

CENA USŁUGI:

- Piła o liczbie zębów powyżej 36 zębów - 0,29 zł / ząb*)

- Piła o liczbie zębów poniżej 36 zębów - 0,29 zł / ząb + 3 zł za piłę *)

*) podane ceny są cenami netto za ostrzenie 1 zęba i dotyczą ostrzenia w 2 płaszczyznach (natarcia i przyłożenia). Do ceny pił z mniejszą ilością zębów niż 36 należy doliczyć opłatę stałą w wysokości 3 zł do każdej piły. Podana cena jest dla wszystkich kształtów zębów widiowych. Do cen netto należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.

Dla stałych klientów przewidujemy korzystne rabaty cenowe.

 

TERMIN:

termin wykonania usługi do indywidualnego ustalenia.

 

DOSTAWA / ODBIÓR:

Istnieje także możliwość odbioru / dostawy większej ilości narzędzi z i do ostrzenia bezpośrednio u klienta przez naszych przedstawicieli handlowych lub wraz z dostawami pozostałych produktów oferowanych przez nas.

Pobierz ulotkę informacyjna w formacie pdf klikając tutaj.
 

 

 

 

Podobne w tej kategorii